Annaanna-kabelkova2

Jazyk: angličtina a francouzština
Vzdělání: PdF MU Brno, asistenství anglického jazyka a francouzského jazyka, Bc.
Certifikáty:
Zkušenosti a specializace: zkušenosti se soukromou výukou a doučováním během studia, v Polyglotu od ledna 2015, specializace na firemní kurzy
Profil: Anna je talentovaná mladá letorka, kterou jsme rádi přijali mezi naše „rookies“. Její demo hodina nás příjemně překvapila a my věříme, že se bude jen zlepšovat.
Pokud jde a praxi, má Anna zkušenosti s tutoringem angličtiny, stejně tak jako s doučováním dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí v rámci spolupráce s Masarykovou univerzitou v Brně. V dubnu 2014 také působila jako asistent pedagoga volnočasových aktivit v Bordeaxu-Pessac ve Francii, a to v rámci studijní stáže Erasmus (Université Bordeax Montaigne) a v srpnu 2013 absolvovala intenzivní kurz angličtiny na Brimingham FBT School of English.

Anna je spolehlivá, komunikativní a ráda se učí novým věcem. Kromě výuky angličtiny a francouzštiny se zajímá o historii, zeměpis a hudbu (hra na klavír). Během podzimního semestru 2017 vyráží Anna na stáž v rámci Erasmu do Irska, kde určitě načerpá spoustu nových zážitků, o které se s vámi v hodinách po svém návratu podělí.


Marekmarek-heczko-new

Jazyk: angličtina
Vzdělání: student FF MU Brno, anglický jazyk a literatura
Certifikáty: TOEFL (2008)
Zkušenosti a specializace: zkušenosti se soukromou výukou a doučováním během studia, v Polyglotu od léta 2013, specializace na firemní kurzy
Profil: Marka nám doporučil náš bývalý lektor Dan Hartigan. Již během studia si chtěl Marek zkusit výuku angličtiny, pozvali jsme jej tedy na ukázkovou hodinu, a ta nás příjemně překvapila. Přijali jsme jej tedy jako nového „rookie teachera“ a od té doby se vypracoval mezi naše jistoty.
Kromě studia anglického jazyka a literatury má Marek rád cestování a dobrou muziku – hraje už několik let na bicí a se svou kapelou, která má na kontě i vlastní CD. Zajímá se taky o nové freestylové sporty jako je skateboarding, longboarding a snowboarding. Rád poznává nové lidi a sbírá nové zkušenosti.

Mariemarie-beranova-new

Jazyk: španělština
Vzdělání: FF MU Brno, španělský jazyk a literatura, Mgr.
Zkušenosti a specializace: 2006–2009 – spolupráce s JŠ Besuch, Majda agency, s.r.o., Amigas, Hope, 2008–2010 – práce pro Lingea, s.r.o. (vývoj slovníků), v Polyglotu především výuka skupinových kurzů pro veřejnost
Profil: Marie je absolventka FF MU v Brně. Již během studia využila možnost studovat několik měsíců ve Španělsku, což byla pro ni zkušenost k nezaplacení. Každému, kdo by se chtěl naučit či zlepšit cizí jazyk, radí – už více neváhejte a rozjeďte se hned teď! 🙂 Nikdy není pozdě na malé dobrodružství, takže se nebojte a nenechte se brzdit zbytečnými pochybnostmi.
Nestyďte se, všichni jsme kdysi začínali od nuly. Sama Marie se ke španělštině dostala náhodou a vždycky se musí pousmát, když si vzpomene na důvod svého rozhodnutí. Snad ten váš bude také svým způsobem úsměvný:)

TomášTomas

Jazyk: angličtina
Vzdělání: PdF MU Brno, lektorství anglického jazyka a literatury, Bc.
Certifikáty: CAE
Zkušenosti a specializace: zkušenosti se soukromou výukou a doučováním během studia, lektor od roku 2015 (mj. JŠ Tutor), v Polyglotu od léta 2017, specializace na firemní kurzy
Profil: Tomáš (přezdívaný Tommy) Juránek vystudoval lektorství anglického jazyka na brněnské pedagogické fakultě, je tedy členem rozrůstající se skupinky mladých talentovaných absolventů „pajdáku“, kteří u nás učí. S formální výukou angličtiny začal sice až v roce 2015, ale jazyky jsou jeho celoživotní vášní – kromě angličtiny též komunikativně ovládá francouzštinu a španělštinu.

Tommy je lektor s notnou dávkou pedagogického optimismu a smyslu pro humor, který doplňuje nadšením pro jazyk a motivováním studentů ke zlepšení. Mimo jazyky je jeho další vášní rocková muzika (sám hraje na elektrickou kytaru) a dobré jídlo, pití a káva (je dokonce absolventem baristického kurzu). Věříme, že hodiny s Tommym prostě budou mít ten správný anglický „šmrnc“.


Lenkalenka nerudova

Jazyk: angličtina
Vzdělání: FF MU Brno, učitelství pro střední školy, Mgr.
Certifikáty: DELE C1 (španělština)
Zkušenosti a specializace: zkušenosti se soukromou výukou a doučováním během studia, od 2015 lektorka v Jazyky individuálně, v Polyglotu od září 2017, specializace na firemní kurzy
Profil: Lenka je šikovná mladá lektorka, kterou jsme rádi přivítali v našem „rookies“ týmu. Před spoluprací s námi si vyzkoušela individuální výuku a doučování, a to jak anglického, tak španělského jazyka. Lenka je systematická, ráda dává co nejvíce prostoru studentům a motivuje je k tomu, aby se zlepšovali. Její hodiny provází charakteristický úsměv, který si určitě oblíbíte.
Ráda cestuje a mezi lety 2012 a 2016 pracovala například na Státním zámku Kunštát jako průvodkyně jak v českém, tak anglickém jazyce.

Anitaanita-krepelkova

Jazyk: angličtina
Vzdělání: PdF MU Brno, lektorství francouzského jazyka (2014-dosud), ESF MU Brno, Evropská hospodářská, správní a kulturní studia, Bc.
Certifikáty: FCE (2010)
Zkušenosti a specializace: zkušenosti se soukromou výukou (JŠ Hello) – od 06/2015, v Polyglotu od ledna 2016, specializace na firemní kurzy a kurzy pro veřejnost
Profil: Anita je sympatická mladá lektorska, kterou jsme přijali ve vlně nových posil na začátku roku 2016. Její původní zaměření je sice ekonomického směru, ale spíše než suchá fakta ji vždy bavila práce s lidmi a s ní spojená výuka jazyků. Kromě práce ve zmíněné JŠ Hello má i zkušenosti s výukou dětí ve věku 6-15 let na Tchaj-wanu, a to v létě 2014.
Anita věří v poctivou práci v hodině, podpořenou dobrou atmosférou a dostatečným prostorem pro studenty. Ve firemních kurzech ráda výuku doplní o materiály a slovní zásobu ze sféry business English, kterou má po absolvování studia na ekonomicko-správní fakultě v malíku.

Petrpetr-simek

Jazyk: angličtina
Vzdělání:  FF MU Brno, anglistika a amerikanistika, Bc.
Zkušenosti a specializace: soukromá výuka, odborná překladatelská činnost – od 1998, Greenways Travel Club – průvodcovské služby v Aj – od 2006, Top Language Centre – 2003–2006, v Polyglotu od října 2007, specializace na firemní kurzy, přípravné kurzy na zkoušky Cambridge (FCE, CAE) a kurzy pro veřejnost
Profil: Petr vystudoval Anglistiku a amerikanistiku na Masarykově Univerzitě – všeobecné státnice má už od roku 1995, což znamená přes 20 let učení angličtiny.
Za tu dobu potkal Petr spoustu skvělých lidí, schopných, i méně schopných, ale výuka je vždy o lidech, a ti se mění, stejně jako se mění přístupy, kolegové i styly výuky. Nakonec je to zajímavý kolotoč. A protože jazyk se nezakládá jen na slovech, na pochopení angličtiny je také třeba ochutnat kapku whisky, blue stilton, traditional ale a přečíst pár řádků Daily Telegraph.

Martina

Jazyk: angličtina
Vzdělání: Univerzita Komenského v Bratislavě, učitelství a teologie, Mgr.
Certifikáty: SJZK (C1)
Zkušenosti a specializace: výuka na základní škole (2002-2003), lektorka od roku 2014 (Private Business Academy Žiar nad Hronom), Polyglotu výuka firemních kurzů
Profil: Martina se k našemu týmu přidala v květnu 2017 jako lektorka firemních kurzů. Ke své práci přistupuje svědomitě a pečlivě, s důrazem na dobré pochopení jazykového systému. Opírá se o své bohaté životní zkušenosti (Martina má za sebou například výuku angličtiny v Ugandě v letech 2010-2012) a přirozeně pozitivní přístup k práci s lidmi.
Věříme, že hodiny s Martinou budou pro naše klienty přínosem a přijemně stráveným časem:)

Daviddavid-jones

Jazyk: angličtina
Certifikáty: TEFL
Zkušenosti a specializace: lektor angličtiny od roku 2001, firemní individuální, skupinové a konverzační kurzy
Profil: David se k našemu týmu opět připojil v létě 2016, poté, co již spolupracoval s naší pražskou pobočkou. Učí již přes 15 let, jeho praxe zahrnuje prakticky všechny typy firemních kurzů, včetně specializace na business English. Učil na mnoha místech v České republice, například pro JŠ MKM, Caledonian, TLC, Skřivánek nebo JŠ Swallow v Liberci.
Do svých hodin přináší David lektorskou a lidskou zkušenost, trpělivost a schopnost kvalitně vysvětlit jak gramatiku tak slovní zásobu. Rád pracuje s obvyklými tituly jako je New English File, Headway, případně Business Result. Jeho velkou vášní je cestování – kdykoliv má volnou chvíli, cestuje po střední Evropě a navazuje nová přátelství

Monikamonika-olejnickova

Jazyk: angličtina
Vzdělání: PdF UJEP, specializace v pedagogice – anglický jazyk, Bc.
Zkušenosti a specializace: výuka v jazykové škole TLC (od října 2014), lektorka angličtiny ve firmě Rytmik, zdravá anglická školka Olomouc (anglické tábory pro děti), v Polyglotu od srpna 2015, specializace na firemní kurzy
Profil: Monika se k nám na pozici lektorky firemních kurzů zařadila v létě roku 2015. Má zkušenosti jak s výukou dopělých, tak dětí, a to na pokročilostech A1–B2 (upper-intermediate).
Ve svých hodinách se snaží dát co nejvíce prostoru studentům, tak, aby se každý dostal ke slovu a maximalizoval své možnosti použít cizí jazyk přímo. Kromě práce s učebnicí se nebojí složit hodinu z různých podpůrných materiálů, případně přijít se svými vlastními nápady. Pokud zrovna neučí, věnuje se Monika malování a četbě či šermu. Samozřejmě také ráda cestuje a poznává nové lidi.

Dagmar

Jazyk: angličtina
Vzdělání: Gymnázium Olomouc
Certifikáty: SZJZK, BEC Vantage
Zkušenosti a specializace: lektorka angličtiny od roku 1998 (již v rámci studia na FFUP) – JŠ Lingua centrum (do roku 2002), v Polyglotu výuka firemních kurzů
Profil: Dáša pro nás učí už dlouhou řadu let, a patří k našim nejspolehlivějším lektorkám. Všechny své skupiny učí s radostí, přehledem a klidem sobě vlastním. Studenti oceňují především její chápavý lidský přístup, smysl pro jasnou strukturu a pečlivost.

Claytonclayton-profile-pic

Jazyk: angličtina
Vzdělání: Arizona State University, Philosophy, BS.
Certifikáty:
Zkušenosti a specializace: lektor angličtiny od roku 2011, firemní individuální a skupinové kurzy
Profil: Clayton pochází ze slunné Floridy na jihozápadě USA, ale jako většina našich rodilých mluvčích se jednoduše vydal hledat štěstí jinde. V jeho hodinách, často zaměřených na konverzaci, se určitě nudit nebudete: Clayton má k jazyku díky svému humanitnímu zaměřením (studoval filosofii vědy) velmi blízko.
V Brně žije se svou českou manželkou, a pokud má volno, rád si zajede na moravský venkov nebo na hudební festival (např. slovenská Pohoda), případně prostě jen vyrazí na skleničku. Rád čte klasická americká díla a poslouchá dobrou muziku.
Po dvouletém pracovním pobytu v Japonsku, který s manželkou absolvoval, je zpět v plné síle a těší se na hodiny s vámi!

Míšamisa-krautova

Jazyk: angličtina
Vzdělání: PedF MU, občanská a rodinná výchova, Mgr.
Certifikáty: FCE
Zkušenosti a specializace: výuka firemních klientů a kurzů pro veřejnost
Profil: Míša patří mezi stálice našeho týmu. Je pro ni důležité studenty poznat a přizpůsobit se jejich učebnímu stylu. Snaží se každou výuku správně naplánovat, aby byla efektivní a přinesla studentům požadované znalosti. K tomu používá jak různé formy gramatiky, čtení a poslechu, tak odbouráváme strach z mluveného projevu.

Míša se snaží dbát na správnou výslovnost a učivo upevňuje i formou her. Studenty motivuje k výuce tak, aby čas, který na ní stráví, byl maximálně využitý a aby odcházeli s pocitem spokojenosti, že si odnáší nové, zajímavé a praktické vědomosti a znalosti.


Patrickpatrick wilson

Jazyk: angličtina
Vzdělání: St. Patrick’s Pontifical University, Filosofie a teologie, B.A.Th., B.Ph.
Certifikáty: CELT
Zkušenosti a specializace: lektor angličtiny od roku 2071, firemní individuální a skupinové kurzy

Profil: Patrick je dalším lektorem pocházejícím z Irska, kterého máme v týmu od ledna 2018. Do Brna dorazil během zimy a velice rychle si zvyknul na jeho poklidné tempo. Je absolventem kurzu CELT, který je obdobou certifikace CELTA, má tedy velmi solidní základy pro učení komunikativní metodou.
Ze své práce v Irku má zkušenosti s výukou malých skupin a především individuálních studentů z různých koutů světa. Jeho hodiny jsou protkané úsměvem a jeho typickým smyslem pro humor. A koníčky? Patrick rád čte a poznává nové lidi:)

Alexandra

Jazyk: angličtina
Vzdělání: VUT Brno, fakulta architektury – architektura a urbanismus, Ing.arch., Ph.D.
Certifikáty: SZJZK
Zkušenosti a specializace: lektorka a tlumočnice angličtiny od roku 1989, specializace na firemní kurzy, business English a technickou angličtinu
Profil: Alex patří k našim nejzkušenějším a nejspolehlivějším lektorkám. Původním zaměřením je architektka, takže zvládá dobře i odbornou a obchodní angličtinu, na kterou se specializuje. Od roku 1989 do roku 1998 působila jako překladatelka a tlumočnice z angličtiny na brněnských veletrzích. Mezi lety 2000 a 2001 pak působila v rámci výměnného programu Troyer Group Inc. v americké Indianě jako překladatelka a lektorka češtiny.
Své dlouholeté zkušenosti s výukou dokáže v hodinách podpořit velmi sympatickým přístupem se zaměřením na použití jazyka ihned v hodině a na systematickou práci s gramatikou. Alex je usměvavá a energická lektorka, která svůj entusiasmus ráda přenáší na své studenty.

Irina

Jazyk: ruština
Vzdělání: Jerevanská státní univerzita, Filologie a učitelství ruského jazyka a literatury pro SŠ, nostrifikováno Mgr., dále též Jerevanská státní letecká škola, obor Obsluha pasažérů, kontrola letadel a letuška
Zkušenosti a specializace: výuka ruského jazyka od roku 1996, v Polyglotu specializace na kurzy pro veřejnost a firemní individuální a skupinové kurzy (od roku 2006)
Profil: Irina vystudovala ruský jazyk a literaturu, jako lektorka ruštiny působí od roku 2006. Při výuce používá aktivní tréninkovou metodu (modelové situace, hraní role) a komunikativní způsob cvičení. Gramatiku Irina vyučuje způsobem opakování, používáním v praxi, hledáním rozdílů a podobností s češtinou.
O tempu výuky rozhodují dle Iriny možnosti a schopnosti každého studenta, poněvadž každý z nás je jinou osobností.

Lucielucie-vinsova

Jazyk: angličtina
Vzdělání: Západočeská univerzita v Plzni, Mezinárodní teritoriální studia a kulturní antropologie, Mgr.
Certifikáty: TESOL (144h) – Kambodža (2009), ELCOS Proficiency level – Bangor University in  North Wales (2008)
Zkušenosti a specializace: soukromá výuka AJ od roku 2005, zkušenosti s výukou ve státní sféře – střední odborné učiliště pro paramediky a sociální pracovníky v Plzni (2006–2007), dále výuka v zahraničí – Kambodža a Kolumbie (výuka studentů na základní a střední škole – Colegio La Arboleda), výuka kulturní antropologie, humanitních předmětů a akademického psaní na Pannasastra University v Kambodži (v anglickém jazyce), v Polyglotu od ledna 2016, specializace na firemní kurzy
Profil: Lucie se společně se svým přítelem Štěpánem posílila náš tým začátkem roku 2016. S jazykovou výukou má více než desetileté zkušenosti. Společně se Štepánem Lucie procestovala několik exotických zemí, ve kterých pracovala například jako dobrovolnický teacher trainer v provincii Takeo v Kambodži. Kromě toho má bohaté zkušenosti jak s výukou dětí, tak dospělých (například na Pannasastra University v Kambodži).
Lucie je tak trochu Polyglotka – domluví se anglicky, česky, slovensky, španělsky a ovládá základy velštiny a khmerštiny. Ve svém volném čase se pak zabývá tvůrčím psaním, folklorem, mytologií, hrou na klavír a zpěvem a turistikou. Lucie je prostě všestranná bytost a hravě zvládne jakékoliv téma, které se v hodině objeví.

Štěpánstepan-kuchlei

Jazyk: angličtina
Vzdělání: Západočeská univerzita v Plzni, Mezinárodní teritoriální studia a kulturní antropologie, Mgr.
Certifikáty: TEFL (120h) – Kolumbie (2012), ELCOS Proficiency level – Bangor University in  North Wales (2009)
Zkušenosti a specializace: soukromá výuka AJ od roku 2009, včetně výuky v zahraničí – mj. Kambodža a Kolumbie (výuka studentů na druhém stupni na Colegio La Arboleda), výuka kulturní antropologie, humanitních předmětů a historie umění na Pannasastra University v Kambodži (v anglickém jazyce), v Polyglotu od ledna 2016, specializace na firemní kurzy
Profil: Štěpán se společně se svou přítelkyní Lucií stali členy našeho lektorského týmu prakticky několik týdnů potom, co se přestěhovali zpět do Česka z daleké Kolumbie, kde společně učili. Štěpán má za sebou dlouholeté zkušenosti s v výukou jazyků, kterým se soukromě věnuje od roku 2009. Za prací a poznáním se vydal již do několika exotických zemí, kde čerpal své zkušenosti pro výuku angličtiny. Na těchto zkušenostech bude rád stavět i během své práce s našimi firemními klienty.
Pokud Štěpán zrovna neučí nebo necestuje, věnuje se rád tvůrčímu psaní, literatuře, historii, folkloristice, józe a divadlu. Jak sami vidíte, v jeho hodinách nebude o zajímavá témata nouze.

Ivanivan-skarda

Jazyk: angličtina, norština
Vzdělání: FF MU Brno, Filologie – anglický a norský jazyk, Mgr.
Zkušenosti a specializace: soukromá výuka AJ – od roku 1985, odborný asistent na PedF MU, katedra anglistiky a amerikanistiky  (1990–1993), Státní jazyková škola Brno – výuka norštiny a angličtiny – (1985–1990), v Polyglotu od září 2011, specializace na firemní individuální a skupinovou výuku
Profil: Ivan je jediným lektorem s exotickou kombinací angličtina-norština. Ve svých hodinách čerpá ze svých dlouholetých lektorských zkušeností, v jejichž rámci pracoval s nepřeberným množstvím materiálů. Rád nově dostupné materiály adaptuje dle potřeb studentů a snaží se tak vyjít klientovi co nejvíce vstříc.

Janajana-krizova

Jazyk: angličtina
Vzdělání: FHS UPCE, učitelství pro ZŠ – anglický jazyk, Mgr.
Certifikáty: SZJZK, SVJZK
Zkušenosti a specializace: lektorka angličtiny od roku 2002, specializace na firemní kurzy a kurzy pro veřejnost
Profil: Jana ráda cestuje, kromě anglicky mluvících zemí (Anglie, Skotsko) je její největší láskou Španělsko, kam se pravidelně vrací jako průvodkyně. V zahraničí si člověk uvědomí, jak důležité je nebát se hovořit cizím jazykem. Proto i teprve začínající studenty povzbuzuje, aby se v hodinách snažili mluvit co nejvíce, aby rozvíjeli své jednoslovné odpovědi a nevyhýbali se konverzaci ze strachu, že udělají gramatickou chybu.
Jejím cílem je, aby z každé hodiny odcházeli studenti příjemně naladěni, ale současně trochu unavení a „zničení“:) Protože to je důkazem, že ona „vydolovala“ maximum z nich a oni z vyučovací hodiny.

KristinaKristina

Jazyk: angličtina
Vzdělání: PdF MU, lektorství anglického jazyka, Bc.
Zkušenosti a specializace: soukromá výuka angličtiny od roku 2010, v Polyglotu jako lektorka firemních kurzů a kurzů pro veřejnost od začátku roku 2017
Profil: Kristina se k našemu týmu lektorů připojila jako rookie lektorka začátkem roku 2017, avšak zkušenosti se soukromou výukou získávala již během studia na pedagogické fakultě, kde absolvovala obor lektorství. Přidala se tedy k takové malé enklávě absolventů brněnského „pajdáku“, kteří se postupně stávají čím dál platnějšími členy našeho početného týmu. Kristina mimo jiné strávila několik měsíců v Kanadě, kde ještě více zapracovala na své už tak velmi solidní angličtině.
V jejích hodinách můžete očekávat komunikativní a trpělivý přístup, provázený až nebezpečně nakažlivým úsměvem.

Její velkou vášní jsou psi a tzv. „agility“ trénink, díky němuž se jí povedlo procestovat už i kousek světa (Rakousko, Israel, Kanada atd.).


Jana

Jazyk: němčina, angličtina
Vzdělání: Mendelova univerzita, Provozně-ekonomická fakulta, obor manažersko-ekonomický, Ing.
Certifikáty: SZJZK (němčina)
Zkušenosti a specializace: výuka němčiny od roku 2015, v Polyglotu jako lektorka firemních kurzů od ledna 2018
Profil: Jana je posilou v našem týmu lektorů němčiny od začátku roku 2018, a postupně pokukuje i po výuce angličtiny. Jako absolventka manažersko-ekonomického oboru na brněnské Mendelově univerzitě může svým studentům nabídnout i profesionální pohled do obchodního jazyka.
Jana je usměvavá, vstřícná a empatická – v hodinách zdůrazňuje systematický přístup s dostatečným prostorem pro zažití nových jazykových jevů. Ráda se učí novým věcem, vyráží na výlety do přírody a věnuje se četbě psychologických románů.

Monikamonika-svobodova

Jazyk: němčina
Vzdělání: PedF MU, německý jazyk a literatura a dějepis, Mgr.
Zkušenosti a specializace: JŠ Anglo – Germ – výuka NJ (1998–2002), překlady a tlumočení pro Albion s.r.o. (2002–2007), firemní kurzy NJ (Penam, CPI Moravia Book Pohořelice, Tusculum a.s.) – od 2002, v Polyglotu od června 2007, specializace na firemní výuku a na výuku kurzů pro veřejnost
Profil: Monika je stabilní členkou našeho týmu lektorů. Má dlouholeté zkušenosti s firemní výukou a ve svých hodinách klade důraz na konverzaci, podpořenou kvalitním a systematickým výkladem gramatiky.

Paulpaul 3_0001

Jazyk: angličtina
Vzdělání: University College Cork, History and archaeology
Certifikáty: TEFL (Cork, 2000)
Zkušenosti a specializace: soukromá výuka angličtiny (2002–2004, Český Krumlov), intenzivní jazyková výuka na různých místech v ČR (2005), od roku 2006 výuka v Brně a okolí (firemní výuka a výuka v kurzech pro veřejnost, včetně konverzace), v Polyglotu od září 2013
Profil: Paul je jediným rodilým mluvčím z Irska, kterého máme. Má sice původně vystudovanou historii a archeologii, ale rozhodl se věnovat se učení angličtiny. K našemu týmu se připojil v září 2013 a prozatím se zaměřuje na konverzační kurzy pro veřejnost. Paul bydlí ve Ždánicích kousek od Kyjova, a Českou republiku si nemůže vynachválit – v porovnání s Irskem prohráváme snad jen v kvalitě whisky a ročním přídělu srážek.

Kromě učení má Paul rád knížky a dobrou muziku: každou sobotu hraje s kamarády z rockové kapely na bubny a trochu i zpívá. No a po zkoušce skočí na jedno, dvě pivka, a zase razí ze Zvonařky autobusem zpátky do Ždánic. Můžeme vám garantovat, že v jeho hodinách se skutečně nudit nebudete:)


DanaDana

Jazyk: angličtina
Vzdělání: FF MU, anglický jazyk a literatura, Bc., Mendelova univerzita v Brně, Provozně ekonomická fakulta, finance, Ing.
Certifikáty: FCE (2004)
Zkušenosti a specializace: Dům dětí a mládeže Brno (2005–2009, výuka dětí a dospělých), Orange Academy plus (2012-2016), soukromá výuka od roku 2005, v Polyglotu od září 2017
Profil: Dana se k nám připojila v září 2017, jako platná posila týmu s více než 10 lety zkušeností s jazykovou výukou. Během své praxe učila prakticky všechny úrovně pokročilosti, od úplných začátečníků až po přípravu na zkoušky CAE, stejně tak jako různorodou škálu studentů, od dětí, přes pomaturitní studenty k dospělým.

I když původně Dana vystudovala obor finance na Mendelově univerzitě, vždy ji to tak nějak táhlo k anglické literatuře a jazykovědě. Lektorská práce ji opravdu naplňuje: v hodinách dává co nejvíce prostoru studentům, dbá na systematické pochopení jazyka a individuální přístup.


Desmdesmond fochoond

Jazyk: angličtina
Vzdělání: MU Brno, Fakulta lékařská, General medicine, MUDr.
Certifikáty:
Zkušenosti a specializace: soukromá výuka angličtiny od roku 2011, firemní výuka (např. Zetor), výuka v jazykových školách (MKM), v Polyglotu od ledna 2018
Profil: Desmond je jediným lékařem v našem týmu! Je původem z anglického Weston-super-Mare, po přestěhování do Brna v roce 2009 zde studoval všeobecné lákařství. Ale protože ho to vždycky táhlo k práci s lidmi, už během studia učil v jazykových školách, případně u sebe doma vlastní studenty. Má zkušenosti s firemní výukou (například v brněnském Zetoru), stejně tak jako s výukou pro veřejnost.
Desmond má příjemný smysl pro humor a jeho hodiny jsou vedeny v přátelském duchu – Desmond dbá na detail a jasné pochopení nové gramatiky a slovní zásoby. No a pokud zrovna neučí, věnuje se jednomu ze svých mnoha koníčků: fotbalu, vaření, chození do kina či pořádání „dinner parties“ pro přátele.

Pablo

Jazyk: španělština (rodilý mluvčí)
Vzdělání: European Forestry, Mendelova univerzita v Brně, Ing.
Zkušenosti a specializace: výuka španělštiny od 2016
Profil: Pablo se k našemu týmu rodilých mluvčích připojil v roce 2016 jako student doktorského studijního programu na Mendelově univerzitě v Brně. Před působením v Polyglotu měl zkušenosti jako učitel matematiky a chemie, opírá se tedy o slušný pedagogický základ. Pablo pochází z města Ponferrada, které se nachází v provincii Léon na severu Španělska. Je také absolventem Katolické univerzity v Ávile v bakalářském zemědělství a rozvoje venkova.
Pablo má rád přírodu a bere život s humorem, takže se s ním můžete v lekcích těšit na spoustu zábavy.

Petra P.petra-pistekova-mensi

Jazyk: angličtina
Vzdělání: PedF MU, anglický jazyk a literatura, Mgr.
Certifikáty: Overseas Teacher´s  Methodology Course v UK
Zkušenosti a specializace: jako lektorka angličtiny začala pracovat již při vysokoškolském studiu v roce 1995, v Polyglotu od roku 2005 – specializace na kurzy pro veřejnost a firemní kurzy
Profil:  Petra vystudovala anglický jazyk a literaturu na PdF MU v Brně. Od ukončení studia se věnuje výuce dospělých i dětí, vede skupinové i individuální kurzy. V rámci dalšího vzdělávání absolvovala studijní pobyty v Anglii, Skotsku a na Maltě.
Ve výuce cizího jazyka vyznává Petra individuální přístup ke každému studentovi a preferuje komunikativní metody.
Využívá rozmanité formy práce ve dvojicích, menších skupinách i diskuze. Do svých hodin často zařazuje i práci s interaktivní tabulí a volně dostupnými internetovými zdroji. Její motto zní: „Learning a language is like exercising a muscle. If you do not practise, you are likely to forget what you have learnt.“

LukaszLukasz

Jazyk: polština, čeština pro cizince
Vzdělání: Opolská univerzita, filologická fakulta, slovanská filologie, Mgr.
Certifikáty:
Zkušenosti a specializace: lektor polštiny a češtiny pro cizince od roku 2015 (James Cook, TLC), v Polyglotu od roku 2016 – specializace na kurzy pro veřejnost a firemní kurzy
Profil:Lukazs vystudoval Opolskou univerzitu ve slezském městě Opolí, kde absolvoval slovanskou filologie magisterským titulem v roce 2015. Poté pracoval jako lektor polštiny a češtiny pro cizince (češtinou vládne s přehledem na úrovni C1) v několika brněnských jazykových školách. Během studia absolvoval několik stipendijních stáží v Brně k kabinetu češtiny pro cizince na Filosofické fakultě a Brno mu tak učarovalo, že se sem přestěhoval.

Ve svých hodinách se soustředí na jasné pochopení gramatiky a rozvíjení slovní zásoby a komunikačních dovedností.


MarínaMarina

Jazyk: němčina
Vzdělání: FF MU, germanistika, Bc.
Certifikáty: DaF (2016, C1)
Zkušenosti a specializace: individuální výuka němčiny od roku 2014 (úrovně A1–B2), specializace na firemní kurzy a kurzy pro veřejnost
Profil: Marína patří mezi naše rookie lektorky, ale rychle se vypracovává mezi vyhledávané učitele. Je absolventkou filosofické fakulty Masarykovy univerzity, kde pokračuje v magisterském cyklu v oboru tlumočnictví a překladatelství německého jazyka. Má za sebou i jednosemestrální stáž v rámci programu Erasmus na univerzitě v Regensburgu (podzim 2014) a měsíční překladatelsko-tlumočnický kurz v Germersheimu (srpen 2014).

Ve svých hodinách němčiny pracuje systematicky, s důrazem na kvalitní pochopení gramatiky a rozšiřování slovní zásoby. Věří v pozitivní přístup ke studentům, který je bude motivovat k tomu, aby překonali nesnadné začátky s němčinou a dále se rozvíjeli směrem k aktivní komunikaci. Pokud jde o volný čas, Marína ráda cestuje, věnuje se horské turistice a snowboardingu. Ráda také chodí do divadla a galerií.


Veronikaveronika-mikulova

Jazyk: angličtina
Vzdělání: FF MU Brno, anglický jazyk a literatura, Bc., PdF MU Brno, výtvarná výchova a vizuální tvorba, Bc.
Zkušenosti a specializace: výuka v rámci projektu domácí učitel – doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí (2013–2015), studijní pobyt na univerzitě v Norimbergu (2015–2016), studijní pobyt Erasmus v Luxemburgu (2013–2014), v Polyglotu od února 2016, specializace na firemní kurzy
Profil: Veroniku nám jako šikovnou začínající lektorku doporučila naše stálice Anička Strnadová – na doporučení rádi dáme, takže nebyl důvod, proč nedát i tentokrát někomu novému šanci. Ve svojí práci spojuje Veronika kreativní přístup s výbornou jazykovou erudicí a zkušenostmi ze zahraničních stáží. Věříme, že se Veronice bude v Polyglotu dařit, a že se brzo vypracuje mezi naše lektorské stálice, tak jako Anička.
Mimo studium a výuku jazyků se Veronika zajímá o moderní umění a ráda cestuje. Od září 2017 je Veronika na stipendijní stáži v Brightonu – po jejím návratu se těšíme, že se k našemu týmu opět připojí.

Petrapetra-mynarova M.

Jazyk: angličtina
Vzdělání: PdF MU Brno, anglický jazyk a historie, Mgr.
Zkušenosti a specializace: lektorka angličtiny od roku 1999 (již v rámci studia na PdF MU) – KP centre Brno, MAJDA Institute, v Polyglotu od roku 2011
Profil: Petra je naší stálou lektorkou, která s námi s přestávkou na mateřskou dovolenou spolupracuje již od roku 2011. Specializuje se firemní individuální a skupinové kurzy, ve kterých se opírá o dlouholeté zkušenosti s výukou angličtiny dle různých metodik.

Mezi její silné stránky patří spolehlivost a pečlivost, stejně tak jako individuální přístup ke klientovi. Ve svých hodinách dbá na komunikaci přímo v cílovém jazyce a výuku často doplňuje o další materiály z různých zdrojů, včetně vlastnoručně vytvořených. Od září 2017 je Petra na mateřské dovolené a my se moc těšíme, až se s ní zase v Polyglotu setkáme.


Colin

Jazyk: angličtina
Vzdělání: Manchester Art and Design College, MANCAT diploma with accreditation
Zkušenosti a specializace: výuka angličtiny od roku 2011 – široký záběr zahrnující jazykové školy (Amigas, Miramare, JCL, Slon) a firemní klienty (RWE, ČSOB, Brněnské vodárny), včetně pomaturitního studia, v Polyglotu od února 2016, specializace na firemní skupinové a individuální kurzy
Profil: Colin je zkušeným lektorem, který už má v Brně pevnou pozici a prošel několik jazykových škol. Učit začal v roce 2011, před tím pracoval jako produktový inženýr a mezi lety 2000 a 2007 dokonce jako námořník a pyrotechnik ve společnosti „Walk the Plank“, která kombinuje divadlo a pyrotechnickou show. Docela různorodá kariéra, co říkáte?
V Colinových hodinách se můžete těšit na kvalitní práci s osvědčenými tituly jako je třeba New English File, vhodně doplněnými dalšími materiály z různých resource packů a internetu. Colin zajistí, že se vždycky dostanete ke slovu a nebudete se nudit. A pozor, mluví výborně česky, takže mu v hodinách nic neunikne.
A zájmy? Colin miluje cestování, outdoorové aktivity, rybaření a kulturu (filmy, koncerty a divadla).

Renérene-motlak

Jazyk: arabština
Vzdělání: FS VŠB-TUO, hydraulické a pneumatické stroje a zařízení, Ing.
Certifikáty: státní tlumočnická zkouška
Zkušenosti a specializace: lektor arabštiny od roku 2007, v Polyglotu specializace na kurzy pro veřejnost, též certifikovaný tlumočník z arabštiny
Profil: Arabština je pro Reného defacto druhý mateřský jazyk, takže jeho zkušenost s tímto exotickým jazykem je celoživotní. René držitelem speciální tlumočnické státní zkoušky z arabského jazyka a také je veden jako soudní tlumočník s kulatým razítkem. Učí pět let, často také navštěvuje arabské země (Irák, Alžírsko).
Ve svých hodinách klade René důraz na interaktivní styl výuky a používání osvojené gramatiky v konverzační praxi. Učí spisovnou arabštinu, ale i také ostatní arabské dialekty.
(„b jako brno“ photos by Libor Galia)